wtorek, 11 marca 2014

Wanda Chotomska - "Bajki z 1001 dobranocy"Przepadłam od pierwszego spojrzenia. Uwagę moją przykuła okładka, ale prawdziwym skarbem jest wszystko, co kryje się w środku. Książeczka składa się z 12 historyjek, napisanych w bardzo kreatywny sposób, niejako oczyma dziecka, spisanymi przez czystą fantazję. Forma luźna, dowolna, nieuszeregowana. Znajdziemy i wiersz i prozę. Znajdziemy prozę ustylizowaną na wiersz, wszystko to, co zabawi i przykuje uwagę młodego odbiorcy. Nazwisko autorki zobowiązuje i każe spodziewać się świetnej i pożytecznej zabawy! 

Niektóre z bajeczek niosą przesłanie, inne są tylko zobrazowaniem potęgi młodego umysłu i jego siły tworzenia. Znajdziemy tu historię o kaczuszce, która wykluła się wśród piskląt kurzych i zmagała się z nietolerancją, poskromioną wśród dzieci i samego taty przez kochająca matkę, opowieść o baloniku niosącym radość choremu dziecku i zawiści jaka mogła stać się przyczyną jego zguby a także dowiemy się w co zamieniają się rumaki z karuzeli, gdy dosiądzie ich właściwy jeździec.
Doskwiera mi troszkę brak większej ilości ilustracji, zwłaszcza, że te, które są w niej zamieszczone, są przepiękne! Rozmiar każdej historyjki idealnie nadaje się na czytanie przed snem a spokój i pogoda płynąca z opowiastek zagwarantuje dzieciaczkom piękne i kolorowe sny. Polecam!


http://www.wyd-literatura.com.pl/

Autor: Wanda Chotomska
   Ilustracje: Iwona Cała
   Wydawnictwo: Literatura
   Okładka: twarda 
   Ilość stron: 72
   Format:  20,5 cm x 20,5cm
      Rok wydania:2008 
Data premiery: 2008
      Cena: 24,9zł
Do kupienia będzie TUTAJ (nowe wydanie - zapowiedź) 

10 komentarzy:

 1. Chyba i ja ją sprawie swoim maluszkom :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Musi być świetna :) ja mam Wanda Chotomska dla najmłodszych i mój szkrab ja bardzo lubi :)

  OdpowiedzUsuń
 3. okładka cudna :) a środek pewnie jeszcze wspanialszy

  OdpowiedzUsuń
 4. widziałam ją w naszej bibliotece :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze, ze sprowadzają fajne ksiażeczki

   Usuń
 5. przydały by mi sie takie bajki :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...