niedziela, 30 marca 2014

Dorota Gellner "Złote koniki" / Muza S.A.
Ciekawe jak wam minęła ta niedziela… My spędziliśmy ją w chyba najbardziej popularny sposób: spacer! Niby nic, a jednak przy tej pogodzie i w towarzystwie małego człowieka, który nie zna lasu (przez rok zdążyła zapomnieć) i wszystkich dźwięków, które można w nim usłyszeć nawet wczesną wiosną, było to bardzo miłe spędzenie czasu. Uwielbiam patrzeć jak zmienia jej się buzia, gdy słyszy nowy dźwięk i gdy uświadomi sobie, że to żywe zwierzątko, które na dodatek jest gdzieś niedaleko. Motylki to nic szczególnego, ale taką sarenkę wypatrzyć, to by było coś! Musieliśmy się niestety zadowolić widokiem samego paśnika, ale dobre i to ;) Zostało odsłuchane kilka ptaszków, w tym po raz pierwszy dzięcioł, zaliczona pierwsza gleba na żużlu - tego się nie zapomina! Tymczasem od kilku nocy dobranockujemy się naszym najnowszym nabytkiem:
Książeczka, która nadaje się już dla bardzo małych dzieciaczków.  Obrazy są odzwierciedleniem młodziutkich umysłów bez cenzury. Krótkie, rymowane historyjki łatwo wpadają w ucho, docierają do czytelnika z łatwością i wywołują burzę kolorów i myśli w jego główce. Na warsztat wzięte są niby zwyczajne kwestie: krety w swoich norkach, zwykły pokój, który tak naprawdę jest sypialnią maleńkich, niewidzialnych skrzatów, dziewczynka z neonu, którą kątem oka można zauważyć zgoła nie na swoim miejscu. Wszystko to interesuje, koi, uspokaja, zaś małą główkę wypełnia baśń. Co z tego jest prawdziwe? Czy naprawdę deszcz pada dzięki aniołkom grającym na bębenkach? Czy w nocy jest ciemno bo światło zjada smok? Naprawdę?
Piękne, bajeczne ilustracje podkręcają dodatkowo baśniowo-nielogiczą atmosferę niesamowitości i przenoszą niejako maluszka w inny świat.


Autor: Dorota Gellner 
   Ilustracje: Ewa Podleś
   Wydawnictwo:  Muza
   Okładka: Twarda  
   Ilość stron: 40 
   Format:  215x240mm
      Rok wydania: 2014
      Cena: 24,99
Do kupienia TUTAJ
Stronę wydawnictwa znajdziecie TUTAJ
Fanpage na Fejsie TUTAJ

8 komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...