wtorek, 25 marca 2014

Katarzyna Majgier "Ula i urwisy. Nowi sąsiedzi" / Nasza KsięgarniaUla ma pięć lat. Nie ma towarzystwa, więc większość czasu spędza sama, lub z dorosłymi. Ma za to główkę pełną fantastycznych pomysłów, które wykorzystuje w codziennych zabawach. Jej życie jest w miarę usystematyzowane, bez wielkich wstrząsów i przewrotów i nasza bohaterka ceni je sobie. Ziarnko niepewności zasiewa wiadomość o mających się wkrótce zjawić dwóch urwisach (wandalach) i ziarnko to pada na żyzną glebę. Od tego momentu Ula myśli tylko o tym jak swój ład codzienny, swoją prywatność i własność uchronić przed destrukcyjnym wpływem urwisów. A że główkę ma nie od parady, pomysłów jej nie brak i dobrze, bo dzięki temu mamy zapewnione godziny wyśmienitej zabawy!


Bez wahania mogę powiedzieć, że jest to jedna z najzabawniejszych, najbardziej rozbrajających książeczek jakie czytałam mojemu dziecku. Lekkością i humorem dorównuje książkom Astrid Lindgren. Pozwala zajrzeć do głowy „poważnej” pięciolatki  i spojrzeć na świat jej oczami. Ula jest przez większość czasu przekonana, że dorośli nic nie rozumieją, rozczula swoją pewnością siebie i przekonaniem o dogłębnym pojęciu świata i jego tajemnic. 
Na każdej stronie znajdziemy zabawne jednokolorowe ilustracje, przykuwające uwagę dzieci (rodziców również!)Z tej książeczki dowiemy się krok po kroku skąd nagle w główkach dzieci biorą się kosmiczne pomysły, kompletnie dla nas nielogiczne, ale dla nich, poprzedzone wnikliwym dumaniem. Dowiemy się jak jedno słowo potrafi mocno wrosnąć w umysł swoim znaczeniem i podporządkować całkowicie swojej idei. Uważajcie dorośli, jakich słów używacie przy dzieciach! ;)
P.S.Muszę, muszę koniecznie przeczytać drugą część! 
http://nk.com.pl/Autor:  Katarzyna Majgier
   Ilustracje: Kasia Kołodziej
   Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
   Okładka: miękka 
   Ilość stron: 96
   Format:130 x190mm 
      Rok wydania: 2014
      Cena: 15,9zł 10,9zł
Do kupienia TUTAJ
12 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Oj świetna! Gdyby wszystkie takie były...

   Usuń
 2. Ulka jest rewelacyjna :) mam nadzieję, że uda mi się dorwać pozostałe części

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest chyba jeszcze tylko jedna... Niestety

   Usuń
 3. Fajna pozycja. Z pewnością zakupię, jak przyjdzie czas na nią :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A przyjdzie szybciej niz myślisz. Sama byłam zdziwiona, że Bubalkowi tak strasznie się spodobała czarno - biała książeczka

   Usuń
 4. Planuję kupić kolejne części - tę ULKĘ pokochałam! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również! Muszę mieć drugą część i mam nadzieję, że powstaną następne!

   Usuń
 5. Pomimo, że synek malutki ja już zakupuję mu książeczki a Twój blog podsuwa pomysły na nowe pozycje

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nawet się nie zorientujesz jak z gumowych przeskoczy na kartonowe z obrazkami, potem z wierszykami, a potem zrobi doktorat i się wyprowadzi z domu. Buuuu! ;)

   Usuń
 6. książka bardzo zabawna, córka w jeden wieczór ją przeczytała ;-)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...