poniedziałek, 19 sierpnia 2013

NAKLEJKOWO z serii Mali Geniusze


 Autor:   Elżbieta Lekan
   Ilustracje:  Joanna Myjak
   Wydawnictwo:  Olesiejuk
   Okładka:   miękka
   Ilość stron:  24
   Format:  20x26
   Rok wydania:  2013
   Cena:  7,99zł

Książeczka, dzięki której dziecko kształtuje umiejętności manualne, spostrzegawczość i kreatywność.  Sama będąc małą dziewczynką uwielbiałam książeczki z zadaniami na różne tematy. O dziwo lubiłam nawet te matematyczne!  Chciałabym aby Karmelka również wychodziła poza to co absolutnie trzeba zrobić. Oswajam ją z kolejnym wymiarem książeczek: książeczkami, które się nie tylko ogląda, ale i tworzy, z książeczkami, które wymagają zaangażowania  i oczekują współpracy.  Na pierwszy ogień padło „Naklejkowo”, z  którym współpracujemy już przeszło tydzień i z dnia na dzień robimy postępy. Zaznacze, że Karmelek ma dopiero 22 miesiące, i nie wszystko potrafi zrobić, ale od czego ma Mamę? Dużo wody upłynie zanim będzie sama rozwiązywać zadania w takich książeczkach. Naklejki są umieszczone na dwóch rozkładówkach w środku książeczki.  Klej nie jest bardzo mocny, co umożliwia  wielokrotne przyklejanie i odklejanie naklejek (dziś próbowałam z jedną naklejką  sprzed tygodnia!), więc małe dziecko może ćwiczyć precyzję i bawić się na wszelkie możliwe sposoby, zanim ostatecznie wykona zadanie. Naklejki są na tyle duże, że dwuletnie dziecko nie ma problemu z naklejaniem.


Wbrew nazwie nie wszystkie zadania polegają na przyklejaniu naklejek, aby wykonać niektóre trzeba użyć farb, lub kredek, stanowi to fajne urozmaicenie. My raczej nie wykonujemy zadań do końca od razu, ponieważ nie chcę, by Buba się znudziła. Książeczka taka wymaga od dziecka skupienia, a w wieku dwóch lat nie jest to łatwe.  Czuję się pozytywnie zaskoczona rozmaitością zadań, takimi detalami jak wielkość naklejek i ich wielorazowość, a także pięknymi kolorami i przyjaznymi ilustracjami. Warte swej (małej bądź co bądź) ceny.
6 komentarzy:

 1. moj synek lubi takie wyklejane książeczki

  OdpowiedzUsuń
 2. Mysle, ze pomysl by dziecko w takim wieku rozwijalo sie przy pomocy powyzszych ksiazeczek jest swietny:)
  Pozdrawiam
  E.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dobrze, że ktoś wpadł na pomysł przygotowania takich książeczek.

   Usuń
 3. Moja córka uwielbia książeczki z naklejkami! Rozwijają manualnie i kreatywnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mój, obecnie 3 latek, zaczął od książeczek z serii "uniwersytet 2-latka" i przerobiliśmy wszystkie. Teraz stoję przed trudnym wyborem, ponieważ kupiłam na próbę "teczkę żyrafki", ale ilość zadań oraz ich jakość pozostawia wiele do życzenia :( zastanawiam się między pakietem "uniwersytet 3-latka" a "mali geniusze". Którą serię polecacie? Są mniej więcej w tej samej cenie, z tym, że uniwersytet ma chyba więcej książeczek. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...