piątek, 24 stycznia 2014

David McKee - ELMER - "ELmer i motylek", "Elmer i wąż"Słoń, który jakby odrobinkę odstawał od reszty towarzyszy… Nic to, rozumem, sercem i poczuciem humoru udowadnia każdego dnia, ze jego kolor powoduje jedynie tę różnicę, ze czytelnikowi jest go łatwiej odróżnić z tłumu kochających, lecz szarych przyjaciół. A! I nie zapomnijmy o kuzynie – Wilburze – jego również widać z daleka ;)
http://publicat.pl/oldpapilon/oferta/dla-przedszkolakow-3-5-lat/elmer-i-motylek_63,2408,6451.html
   Autor: David McKee
   Wydawnictwo:  Papilon
   Okładka:   twarda
   Ilość stron:  32
   Format: 24x27,5cm
     Cena:  12,56zł


Czy ktoś tak maleńki jak motylek może okazać się niezbędnym dla tak wielkiej postaci jak słoń? Oczywiście! Nawet jeżeli nasza wyobraźnia nie umie nas o tym przekonać. Każdy ma swoje zalety, dziedziny, w których nie ma sobie równych. „Elmer i motylek” występuje przeciwko szufladkowaniu, generalizowaniu i powierzchownemu osądowi. Składa również hołd przyjaźni (jak zresztą w każdym tomiku), sile wspólnoty. Kolejno, tom za tomem dzieci poznają podstawowe wartości, które powinny odgrywać w ich życiu nadrzędna rolę. Takie pomoce naukowe powinny być docenione przez rodziców, nic nie jest naszym lepszym sprzymierzeńcem niż bajka.


   Autor: David McKee
   Wydawnictwo:  Papilon
   Okładka:   twarda
   Ilość stron:  36
   Format: 24x27,5cm
     Cena: 16,98 zł 12,56zł
Data premiery:2004
Kratkowany słonik bawi dzieci na całym świecie. Mały Karmelek również jest pod jego nieodpartym urokiem. W tej książeczce jest już całkowicie pogodzony ze swoim oryginalnym wyglądem. Jako znany żartowniś Elmer musiał w końcu paść ofiarą żartu. Słonie, jako niezwykle poważne zwierzęta, nie mające nic wspólnego z żartami musiały poradzić się kogoś obdarzonego fantazją i przebiegłością. Nie sadziły jednak, ze wąż okaże się aż tak przebiegły! Książeczka jest po elmerowsku ciepła, spokojna i pogodna, uczy ostrożności i bycia przewidującym. Duży format, kolorowe ilustracje i prosty język ułatwiają dziecku skupienie się.

  
http://publicat.pl/papilon.html8 komentarzy:

 1. Dla mojego siostrzeńca Oskara idealna:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oryginalne obrazki, rzadko teraz takie się spotyka.
  Od jakiego wieku są te książeczki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Buba ma dwa latka i są w sam raz dla niej, ale ona ma fioła na punkcie książek od szóstego miesiąca. Na stronie wydawnictwa podają wiek 3-5 i to chyba najwłaściwszy.

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Bardzo kolorowa! I do tego multum zwierzątek!

   Usuń
 4. Kolorystyka obrazków jest radosna bardzo! :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...