wtorek, 8 października 2013

BIBLIOTEKA!Karmelka została wczoraj zapisana do biblioteki!!! Nie wierzyłam, ze można takie maluszki zapisywać, ale pani  na moje pytanie odpowiedziała: „Oczywiście!” takim tonem, jakby Buba miała przynajmniej z piętnaście lat! Jestem dumna i pozytywnie zaskoczona! Nasza biblioteka jest malutka i skromniutka, ale udało mi się wyszperać dla niej książeczki odpowiednie do jej wieku, a przy okazji Karmelek dostał kilka zakładek do książek. Bardzo podoba mi się, że takie miejsca otwierają się coraz bardziej na dzieci, również te najmłodsze. Minęły te czasy, kiedy w bibliotece rozmawiało się z surową panią szeptem. Teraz u nas króluje kącik dla najmłodszych z zabawkami! Z tego co słyszałam, organizowane są również od czasu do czasu warsztaty i inne ciekawe wydarzenia, wiec chyba jednak nie ma się co martwić o to, że ludzie przestaną czytać książki, jeżeli tak niewiele wysiłku trzeba włożyć w oswajanie dziecka z literaturą. Już nie wspomnę o tym, jakie to oswajanie jest dla maluszków przyjemne! A wy? Kiedy zapisaliście wasze maleństwa do biblioteki? A może jest to dopiero przed wami?

4 komentarze:

 1. ja swojego Mateuszka zapisałam jak miał jakieś 2 latka kiedy Panie ze żłobka zaprowadziły dzieci na spotkanie i pokazanie czym jest biblioteka poszłam za ciosem i za kilka dni moje dziecko było w bibliotece i szukało sobie książeczek (specjalny dział dla najmłodszych) ja też się cieszę że biblioteki coraz bardziej są przystępne dla maluszków

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Muszę się kiedyś spytać pań w bibliotece ile takich maleństw mają...

   Usuń
 2. O juz w bibliotece? super. Uwielbiamy ksiazeczki i czytanie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wczoraj ;) Mikołaj chory, więc nowe książki mile widziane. Zbiór niestety nie jest największy, raczej dla podstawówki, gimnazjum, ale coś tam było :) Żeby było ciekawiej, M w domu, więc Dominika zapisałam (niecałe 7 miesięcy) - pobił chyba rodzinny rekord książkoholików :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...