wtorek, 26 listopada 2013

Cieplutka i antyalergiczna kołderka SOVA

Jesteśmy z Karmelkiem uzależnione od spacerów. Nie pamiętam kiedy ostatnio zostałyśmy w domu. Nie straszne nam mrozy ni deszcze (te lżejsze, oczywiście). Czuję jakiś wewnętrzny przymus, by wyjść z domu, przewietrzyć się, rozruszać.  Karmelek został dziś ubawiony po pachy śniegiem, a dokładniej samym faktem sypania się z nieba białych kuleczek. Sama też wyglądała troszkę zabawnie okutana i odziana warstwowo aż po zęby, jak mały, pękaty kolorowy bałwanek, dodatkowo przyszpilona do wózka śpiworkiem z bardzo ograniczoną możliwością ruchu. I siedział ten bałwanek nie mogąc ruszyć ręką ani nogą i zaśmiewał się, jaki ten śnieg zabawny. Ja tymczasem czułam jak mi krążenie ucieka z kończyn. Rękawiczki za cienkie, pod spodnie trzeba było jakieś barchany najlepiej założyć. Rozpieściła mnie jesień i się odzwyczaić nie mogę. Do teraz mam polichy gorące. Tak się szwędamy z Bubalkiem dwie, trzy godzinki, aż zimno zapędzi nas z powrotem do domku. Domowe zwyczaje też trzeba zmienić. Latem mała spała pod kocykiem, lub dwoma, teraz to nie wchodzi w grę, za zimno. Nadeszła pora, by się polubić z kołderką.  Powiem wam, że mam szczęście, bo zupełnie przypadkiem trafiłam na kołderkę, która spełnia potrzeby, o których istnieniu nie miałam pojęcia. Jest to produkt firmy SOVA, a oto co można o nim przeczytać na stronie producenta:

Kołdra SOVA zapewnia trwałą ochronę przed alergenami wytwarzanymi przez roztocza kurzu domowego
Kołdrę SOVA wykonano z materiału Evolon® - bariery ochronnej dla roztoczy i ich odchodów (alergenów). Specjalna technologia uszycia zabezpiecza przenikanie alergenów również na szwach.
Evolon® cechuje wysoka przepuszczalność pary wodnej, odporność na wielokrotne pranie w wysokich temperaturach oraz lekkość i miękkość w dotyku. W procesie produkcji tkaniny zrezygnowano z wszelkiego rodzaju nakładanych warstw oraz laminowania.
Evolon® zapobiega także rozwojowi grzybów.
Skuteczność Evolon® dla alergików potwierdzają certyfikaty wydane przez ECARF (Fundacja Europejskiego Centrum Badań nad Alergiami) oraz TÜV NORD, jak również wyniki badań przeprowadzonych przez niezależne instytucje: Hygiene-Institut des Ruhrgebiets, Gelsenkirchen (Niemcy), IBT Reference Laboratory (USA). Evolon® zatrzymuje ok. 97% cząstek o średnicy 1,0 mikrometra (odchody roztoczy są znacznie większe:10-40 mikrometrów). Przepuszczalność powietrza wynosi 20,0 l / (dm2 * min).
Evolon® nie zawiera szkodliwych substancji i nadaje się do kontaktu ze skórą dziecka, co potwierdza nadany mu znak Öko-Tex®.
Niebieski kolor kołdry to efekt barwienia, któremu został poddany materiał Evolon®. W procesie tym wykorzystano certyfikowane barwniki (Oeko-Tex 100).
Wypełnienie stanowi włóknina silikonowa o grubości 200g/m2. Niezwykle puszysta i miękka. Przewiewna, nie chłonie wilgoci. O właściwościach antyalergicznych. Wysoka jakość zastosowanego wypełnienia została potwierdzona certyfikatem Oeko-Tex 100.
%
Kołdrę SOVA można prać dowolnie często w temperaturze do 90°C. Podczas prania nie stosować środków zmiękczających.


Można spokojnie, z uśmiechem na ustach kłaść pod nią dziecko. A tak na poważnie, to sprawdza się ona u nas bardzo dobrze. Jest bardzo ciepła, i nie jest tak miękka jak piszą, dzięki czemu Bubal przewraca się z boku na bok i wierci ile wlezie a kołderka wciąż ją okrywa! Z kocykami zawsze był problem, zaplątywała się, lub obracając ściągała je z siebie. Została również od razu zaakceptowana przez Karmelka i wykorzystywana jest regularnie do robienia zaciemnionej „bazy” w łóżeczku i zabawy w baaaardzo śpiącą królewnę. Kupić możecie ją TUTAJ, TUTAJ podrzucam profil na FB. Wasze maluszki też kołderkowe już?6 komentarzy:

 1. SOVA mm świetnie produkty dla alergików.

  OdpowiedzUsuń
 2. Już drugi post wspomina i śniegu, a ja się pytam gdzie one jest? :D W Olsztynie nie ma i nic nie zapowiada, aby miał się pojawić.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajna kołderka ale pod kołderką prawdziwy słodziak. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. sama bym chętnie zasnęła pod tą kołderką :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Mamy kołderkę i podusie od sovy. Podusia już była prana i dłuższy czas w obiegu ale nadal wygląda jak nowa :-)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...