wtorek, 3 grudnia 2013

Bajeczki dla maluszka - BAJKATrafiłam przypadkiem na jedną z najpiękniejszych serii książeczek dla dzieci. Na dodatek całkiem nowej dla mnie autorki! Karmelek zakochał się w książeczkach, które zawitały u nas, dwa bite tygodnie wałkowałyśmy je w kółko, aż nauczyła się na pamięć. Wyobraźcie sobie, że nie nudziło mnie czytanie ich raz po raz!
   Autor: Małgorzata Strzałkowska
   Ilustracje: : Beata Zdęba
   Wydawnictwo:  Bajka
   Okładka:   twarda
   Ilość stron:  16
   Format:  15x15cm
      Rok wydania:  2009
      Cena: 9,9zł  8,4zł
Do kupienia TUTAJ Piłka

Źródło
 Poznajcie Burą kurkę, która czesze bure piórka, a jej spokój wewnętrzny zostaje zburzony przez hopsającą wesoło i beztrosko piłkę! "Co to? Co to? - Ko Ko- Co to?" pozornie łatwe do wymówienia słowa stały się ulubionymi fragmentami Karmelka. Wierszyk czyta się bardzo przyjemnie, szybka akcja, żywiołowość kurki i nieprzewidywalność piłki tworzą wciągającą całość.Gdzie jest baranek?

Źródło
Tym razem przyjdzie nam szukać małego, ciekawskiego baranka, który nie pragnie wcale całymi dniami nudzić się na łące. Jest tak rozhasany, że czasem trzeba zadać sobie troszkę trudu, by wypatrzeć maluszka. Z dala od mamy jednak nie jest wcale fajnie i nim dzień minie, baranek grzecznie powraca na łąkę.
Mały Duszek

Źródło
A oto historyjka o malutkim Duszku,który bardzo poważnie podchodzi do swoich duszkowych obowiązków i  spełnia je sumiennie. Gdy ogarnia go sen, śni zaś, że jest już dorosłym duchem, i jego obowiązki przenoszą się z komarów na smoki, z kotków na lwy. Ach, kiedy wreszcie będę duży?


Dzień dobry! Dobranoc...

Źródło
Pięknie opisane wszystkie pory dnia. Do każdej pory przypisane wydarzenia: rano słonko wszystkich budzi, w południe jest najwyżej w ciągu całego dnia, wieczorem trzeba iść lulu... Niby tak oczywiste, jednak nie zapominajmy, ze dla naszych maluszków nie jest to aż tak oczywiste. A w tak piękny, prosty sposób pisać o zwykłych rzeczach - skarb!Jeżeli tylko wasze maluszki lubią gdy im czytacie, macie świetny pomysł na prezent!

6 komentarzy:

 1. cuda:) nie znałam:) a pewna jestem, że moje Bąki byłyby zachwycone:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajne i nie dziwię się że spodobały się małej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Książki wyglądają na warte uwagi :) Już dodałam do ulubionych ich stronkę :) Bo na zakup troszeczkę za wcześnie :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. My mamy "Małego Duszka" i o baranku. Duszka uwielbiają, baranek czeka w szafie na Mikołajki. Uwielbiam te ilustracje :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Miałyśmy wypożyczone. Faktycznie świetne książeczki i podpisuję się pod poleceniem również! :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...