piątek, 7 lutego 2014

Nadia Berkane - "Marysia nad morzem", "Marysia i nocowanko"Cieniutka książeczka o malutkiej Misi-Marysi ujęła mnie zabawną i słodką postacią tytułowej bohaterki, zaliczającej się do gatunku koala, choć na pierwszy rzut oka nie jest to takie oczywiste ;). Na próbę wzięłam jedną książeczkę, po pierwszych stronach już wiedziałam, ze pierwsza nie będzie ostatnią.


   Autor: Nadia Berkane
Ilustracje: Alexis Nesme
   Wydawnictwo:  Debit
   Okładka:   miękka
   Ilość stron:  20
   Format:  22x22c
Cena: 6,90zł 6,60zł 
Data premiery: 2009
Misia Marysia spędza radosny czas nad morzem z rodzicami. Jeżeli mamy w planach podobny wyjazd, tym razem pierwszy świadomy, możemy łagodnie przygotować dziecko na czekające go na miejscu atrakcje. Każdy woli wiedzieć, czego może się spodziewać na nowym, nieznanym terenie. Z tym pociesznym Misiem-nie-misiem i z jego chomiczkiem, Gryzkiem dziecko może mieć okazję zmierzyć się z nowymi widokami, dźwiękami, a także niebezpieczeństwami, które wiążą się ze słońcem, wodą i żyjątkami, na które mniej lub bardziej celowo można natrafić. Książeczka pozwala zrozumieć różnicę miedzy teorią a praktyka: jeżeli znamy kilka typowych dla morskiego środowiska zwierzątek, to niestety nie możemy czuć sie ekspertami w tej dziedzinie (o tym bardzo boleśnie przekona się chomiczek). Książeczka jest łatwa, przyjemna, kolorowa i bardzo pozytywna. Uderza w gust zwierzątkolubnych czytelników (jak Bubal).

   Autor: Nadia Berkane
Ilustracje: Alexis Nesme
   Wydawnictwo:  Debit
   Okładka:   miękka
   Ilość stron:  20
   Format:  22x22c
Cena: 6,90zł 6,60zł 
Data premiery: 2009Misia Marysia wkradła się w serce Karmelkowe nie na żarty...
Ta część przygód Misi Marysi opowiada o małej dziecięcej przyjemności jaką jest nocowanie poza domem. Wiąże się ono z ekscytacją dla obu stron. Zabawy, bitwa na poduszki, „kołdrzany” namiot, to atrakcje, którym nie sposób się oprzeć, nie dziwne więc, że takie nocowano wzbudza wiele emocji.
Książeczka jest swego rodzaju podręcznikiem nocowanka. Dzieci dowiedzą się z niej, że w innym domu mogą na kolacje dostać coś, czego nie lubią, że mogą nagle bardzo zacząć tęsknić. Dzieci, do których wybierze się znajomy z wizytą również znajdą odpowiedź na dręczące je pytania. Całość stawia duży nacisk na naukę dobrego zachowania, wskazuje odpowiednie wzorce: gościa należy przywitać, gdy się komuś zepsuje zabawę, należy go przeprosić, jeżeli coś nam nie smakuje, można grzecznie poprosić o zamianę dania. Po takiej lekturze musi nam wyrosnąć w domu mała dama lub gentleman!
Ilustracje są bardzo wyraźne, bajecznie kolorowe, a bohaterami oczywiście zwierzątka! Dzieci kochają zwierzątka! Zwłaszcza takie słodkie, uśmiechnięte i z wielkimi głowami. Litery są duże, czcionka wyraźna, nawet małemu dziecku można zacząć wodzić palcem po tekście i tworzyć mu podstawę do nauki czytania.http://www.wydawnictwo-debit.pl/index.php


11 komentarzy:

 1. Całkiem przyjemna pozycja.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest bardzo dużo książeczek z tej serii, na wiele tematów. Karmelek lubi ich słuchać, a że pozwalają dziecku poznać świat, bardzo je cenię.

   Usuń
 2. TO ulubiona seria mojej córki. Skompletowałam już prawie wszystkie. Ja zamawiam w Empiku i odbieram w salonie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Buba ceni ją sobie na równi z kilkoma innymi, ale chciałabym wszystkie jej przeczytać.

   Usuń
  2. mojej też ja kupuję przez internet (na bonito.pl) mam już 12 części i nowych ciągle przybywa :) na półce jest tęczowo

   Usuń
 3. Bardzo ładna i kolorowa bajeczka. I cena przystępna :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...