środa, 31 lipca 2013

OBRAZKI DLA MALUCHÓW Zwierzęta


Karmelek kocha książki. Pierwsze co robi po wstaniu rano, to właśnie spacer do swojej półeczki z książkami. Mogę jeszcze na chwilkę zamknąć oko, jak to dobrze, że moje dziecko tak kocha książeczki! Ma ich dość pokaźną kolekcję, jak na kogoś, kto nie skończył nawet dwóch lat, ale na książki nie żal mi pieniędzy. Zaczynaliśmy od kąpielowych, syntetycznych pseudo książeczek z obrazkami, potem ODM wersja dla małych dzieci, a teraz już jesteśmy na lewelu trzecim (obrazki i troszkę tekstu) i czwartym (ilustrowane wierszyki). Myślę, że powolutku opiszę wszystkie te cuda, w których na długie chwile zatapia się Karmelka.


Wybór książeczek dla dziecka nie jest wcale prosty. Pamiętam książeczkę, której się bardzo bałam. Na okładce widniał diabeł. Tak bardzo mnie ona przerażała, że chowałam ją w najdalsze zakamarki strychu. Co parę miesięcy jakimś cudem wyłaziła i stawała się przyczyną  mojej paniki. Chciałam znaleźć ją na internecie, ale uwierzcie, przeglądałam grafiki z lękiem i z ulgą odkryłam, że musiałam pomylić tytuł i nie znajdę jej. Uświadomiło mi to coś. Tyle lat minęło, a ja wciąż się jej boję. Z tej przyczyny bardzo przejmuję się zawartością książek, z którymi styka się Karmelek. Pierwsza książeczka ODM, która trafiła w moje ręce zachwyciła mnie, ale każdą kolejną wcześniej i tak sprawdzam.
Książeczka jest niemalże formatu A5, bardzo rzadkiego, jeśli chodzi o książki z grubymi kartami. Karmelek od skończenia roczku nie niszczy książek, ale takie karty łatwiej przewracać małym paluszkom.


Na każdej stronie są albo dwa rysunki z podpisami (duże litery ułatwiają naukę czytania) albo całe habitaty.


 Nie trzeba się martwić, że się jakiegoś zwierzątka nie zna, wszystkie są opisane. Rysunki bardzo kolorowe, przyjazne, łatwo odgadnąć który jakie zwierzątko przedstawia.Mój książkowy ideał! Wreszcie książka poprawna po polsku: małe kaczki to nie kaczuszki tylko kaczęta, mała owca to nie owieczka, tylko jagnię, mały koń to źrebię, nie konik. Tak, tak, takie kwiatki znajdywałam w innych książeczkach. Kochane Mamy czytajcie książeczki przed zakupem dopóki da się to zrobić w miarę szybko, bo tekstu jest mało. Jeżeli cenicie w książkach dla dzieci cechy takie jak ja, polecam ODM!
 Cena: ok.11 -15zł
Strona wydawnictwa TUTAJ


5 komentarzy:

 1. To dobrze, że mały kocha bajeczki. Moja mała codziennie sama wyciąga jedną po kąpieli i czytamy chociaż chwilę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warto od małego pielęgnować miłość do książek

   Usuń
 2. Zeby jeszcze ktos wreszcie pomyslal o bajkach w tv tego rodzaju jak ksiazki, ktore polecasz dla takich maluchow to bylo by super:)
  Pozdrawiam
  E.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...