niedziela, 15 czerwca 2014

Reksio i Baranki Dzieciom :)

Kolejna odsłona kina. Tym razem nie będzie to wielki moloch kinowy – komercyjne miejsce, odtwarzające komercyjne, modne filmy, ale jedno z miejsc z filmową duszą. Odkąd Bubal pojawił się na świecie nie byłam w kinie na żadnym filmie skierowanym dla dorosłych i nie jest mi z tego powodu wcale przykro. Repertuar kin komercyjnych jak dla mnie jest żałosny – wszystko w myśl idei, by wyciągnąć z ludzi jak najwięcej kasy, nieważne, że będą oglądali chłam, bez sensu, bez głębi, bez znaczenia. Przed urodzeniem Bubalka odwiedzałam nieduże kina ze świetnym repertuarem, teraz odwiedzam je z Bubalem, aby tak, jak dzisiaj, oglądać np. ponadczasowego Reksia. Bajka stara jak świat, a jednak uwielbiana i rozumiana przez współczesne maluchy, które nie potrafiąc mówić potrafią sobie odblokować tablet i uruchomić ulubioną grę.
 Kino pod Baranami znajduje się w jednej z pięknych krakowskich kamienic i zajmuje w sumie dwa piętra. Wchodząc tam zapomnijcie o standardowym wystroju kina. Klimat jaki w nim panuje to coś pomiędzy muzeum, kawiarnią a kinem - taki krakowski ;)
Baranki Dzieciom, to wydarzenie, na które kino zaprasza raz w tygodniu:  w niedzielę o godzinie 11.00
Bilety kosztują dziesięć złotych i w cenę wliczone są również warsztaty, które odbywają się zawsze po skończonym seansie. Dziś trafiliśmy na florystyczne: robiliśmy jeżyka z jabłka i kwiatów. Nie sądziłam, że Bubalka to pochłonie, ale owszem, zaangażowała się mocno w tę czynność. W zajęciach uczestniczyło sporo maleńkich dzieci a wystarczyła niewielka pomoc ze strony rodziców, by bawiły się wyśmienicie!
Baranki Dzieciom mają niestety przerwę wakacyjną, nad czym bardzo, bardzo boleję, bo to nasze ostatnie wakacje, które spędzam w domu razem z Bubalkiem, wrzesień powita mnie powrotem do pracy, ale w miarę możliwości czasowych postaram się zaliczyć kilka seansów, zwłaszcza te, po których odbędą się warsztaty bębniarskie!!!


W przyszłym tygodniu powitanie lata z Bolkiem i Lolkiem!

11 komentarzy:

 1. Fajna sprawa,miło wspomnieć przy okazji swoje dzieciństwo :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Matko już się nie mogę doczekać naszego wypadu do kina :-) Dla Mai to będzie pierwszy seans, jeszcze nigdy nie była w kinie :-) Ciekawe czy za tydzień będę te zajęcia z bębnami ? bo strasznie chce by Filip sobie trochę po bębnił :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ponoć nie będzie bębnów aż do września :/

   Usuń
  2. Byliśmy :-) bębnów nie było ale udało nam się być w pierwszej dziesiątce i dzieci otrzymały książki :-)

   Usuń
 3. No proszę też super mieliście :) i więcej dzieciaczków niż w zeszłym tygodniu ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nic tylko naśladować takie imprezy!

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam serdecznie, zapraszam do dodania swojego bloga do spisu blogow o ciazy i rodzicielstwie :)
  Spis znajduje sie tutaj:
  http://spisblogowociazy.blogspot.co.uk/

  OdpowiedzUsuń
 6. Anna Karlińska16 czerwca 2014 17:45

  Dziękuje za miłe słowa i w imieniu Kina zapraszam na moje warsztaty po wakacjach :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wspaniały pomysł z tymi warsztatami po seansie.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...