czwartek, 12 czerwca 2014

Dzień Dziecka w moim mieście


Z roku na rok moje miasto coraz huczniej odchodzi Dzień Dziecka. W tym roku, tak samo zresztą jak w zeszłym, obchody zostały przełożone z powodu kiepskiej pogody. Miechów to niewielka miejscowość, około 12 tysięcy mieszkańców i rzadko się w nim cokolwiek działo. Kilka lat mieszkałam poza jego granicami, ale najbliższe mam zamiar spędzić właśnie tutaj, a dokładniej mieć tu swoją przystań. Z przyjemnością obserwuję wzmożony ruch kulturalny – kiedyś moje miasto było pustynią, w której największym (i jedynym) wydarzeniem były Dni Miechowa. Aktualnie w organizację Dnia Dziecka zaangażowanych jest wiele instytucji i firm prywatnych, faktycznie nakierowanych w swych działaniach na maluchy.
W Parku mamy stary ale duży plac zabaw i to właśnie na nim zmieściło się kilkanaście stanowisk z atrakcjami, wielki Smok, dmuchańce, trampolina i około tysiąca osób (jak???). Sobotnie wydarzenie było symptomem zmian w społeczeństwie. Dzieci stają się coraz ważniejsze dla społeczeństwa, ludzie stają się świadomi tego, że w nich drzemie nasza przyszłość. Przestają być prywatną sprawą, zachcianką rodziców, ale stają  się pełnoprawnymi obywatelami, wartościowymi jednostkami, inwestycją na przyszłosć. Z dziecka da się wyciągnąć tylko to, co się w nie włożyło. Brak szacunku, agresja, ignorancja – wlane w malucha wyleją się jego dorosłością. Taką będziemy mieć Polskę, jakie będą nasze dzieci,  są one modeliną w naszych rękach. Warto pokazywać im świat, różne jego oblicza i kolory, warto organizować spotkania z przedstawicielami różnych grup zawodowych, otwierać umysły.
Idziemy w dobrym kierunku :)


12 komentarzy:

 1. Ponoć nawet wygrał paradę smoków w Krakowie

  OdpowiedzUsuń
 2. Super sprawa!
  Jednak w pobliżu Krakowa jest ciekawiej niż w jego centrum :)
  Pozdrowionka dla Bubelka!:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A co Ty! Kraków i okolice tez robiły świetne imprezy z tej okazji!

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. I ciut, ciut. Gdyby nie lekkie oszołomienie spowodowane tłumem :)

   Usuń
 4. Rzeczywiście moc atrakcji dla maluchów przygotowali.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zeszłoroczne świętowanie było dużo skromniejsze

   Usuń
 5. Kurczę...szkoda, że u mnie w mieście tak hucznie nie obchodzą dnia dziecka. Jedynie w naszej galerii handlowej coś się działo ale świętowanie w tłumie ludzi w zamkniętej przestrzeni jakoś mnie nie przekonuje :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tutaj też był tłum, momentami naprawdę irytujący. Mój Miechów dopiero zaczyna "szaleć" :D

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...